Põhjasaar

Põhjasaar

Põhjasaar on vanim Uus-Meremaa viinamarjade kasvatamise ala. 1819. aastal istutas   pastor Samuel Marsden esimese viinapuu Bay of Islands piirkonda. 19. sajandi lõpus saabusid Aucklandi ümbrusesse Horvaatia väljarändajad, kes hakkasid viinamarjade kasvatamisega tõsisemalt tegelema.

Northland/Matakana/Kumeu/Auckland/Waiheke saar

(kokku ca  500 ha veiniaedu)

Saare põhja- ja lääneosa parimad veinipiirkonnad Northland, Matakana, Kumeu ja Waiheke saar jäävad Aucklandi linnast põhja poole. Northland on kõige väiksema marjade kasvualaga siseala (ca 65 ha). Auckland on Uus-Meremaa suurim linn ja veiniaiad jäävad linna ümbrusesse. Siiani asuvad linnas Horvaatidest sisserändajate poolt rajatud vanimad veinikojad – Nobilo, Brajkovich, Corbans ja Babich, mis kasvatavad tänapäeval viinamarju ka teistes Uus-Meremaa veinipiirkondades. Üldiselt on kliima on subtroopiline, kuum ja niiske ning parimaks kasvualaks võib pidada jahedatele meretuulte võimuses olevat Waiheke saart.

Marjasordid: Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Merlot ja Pinot Gris on enim kasvatatud sordid. Algselt valmistati Northlandis ainuIt punaveine, nüüd on ka valged veinid populaarsust võitmas. Waiheke saarel valmistatakse Bordeaux’ stiilis punaveine ja Aucklandis on populaarne Chardonnay.