Western Australia

Viinamarju on kasvatatud Austraalia läänerannikul Perthi linna ümbrusesse jäävas piirkonnas juba 1829. aastast. Ametlikult on Western Australia vanim kasvuala Swan Valley.  Piirkonnal on kõrge maine kvaliteetveinide tootmisel ja enamjaolt teevad veini väiketootjad. Eristatakse üheksa väiksemat GI marjade kasvuala, millest enamus on väiksemad kui 500 ha. Olulisimad GI alad on veinipiirkonnad Margaret River ja Great Southern.  Kasvatatakse marjasorte, mis eelistavad veidi jahedamat kliimat – Sauvignon Blanc, Chardonnay, Pinot Noir, Shiraz ning Cabernet Sauvignon sortidest tehakse täidlaseid ja kvaliteetseid sordi- ja seguveine.

Great Southern GI (1950 ha) on Albany rannikulinnast sisemaa poole jääv sooja vahemerelise kliimaga ala. Sisemaa tasasel maastikul ja viljaka saviliivase pinnasega veiniaedades kasvatatakse Chardonnay ja Cabernet Sauvignon sorte, millest tehakse igapäevaseid rahvaveine. Iseloomukamad veinid tehakse jahedamates, rannikule lähemal asuvates veiniaedades, kus kasvavad sordid Riesling ja Shiraz. Viimaseid peetakse ühtlasi ka Great Southerni isikupärasemateks marjasortideks.

Margaret River GI (4874 ha) –  suurim ja läänepoolseim India ookeani rannikul paiknev marjakasvatuspiirkond, mis on ülejäänud Austraaliast eraldatud suurte metsamassiividega.

Tänapäeval maaliline koht liivarandade ja lopsakate rahvusparkidega. Vahemerelise kliimaga ala toodab suure osa Austraalia premium-veinidest. Palju väikseid marjakasvatajaid ja rohkem kui 150 veinitootjat. Tänu jahedatele ookeanituultele on viinamarjadel soe ja pikk küpsemisperiood. Heledaid sorte kasvatatakse rohkem ja Sauvignon Blanc, Chardonnay ja Sémillon on levinuimad, tehakse nii sordi- kui ka seguveine. Tumedatest on peamised sordid Cabernet Sauvignon ja Shiraz.

Pemberton GI (342 ha) – väike tugevate ookeanimõjutustega piirkond Austraalia kagunurgas on peidetud pärl Austraalia tippveinide nimekirjas. Kruusase pinnasega veiniaedaes kasvatatakse Burgundia päritolu sorte Chardonnay ja Pinot Noir, millest tehakse kõrge tasemega sordivene ning kvaliteetseid vahuveine. Seal piirkonnas kasvatatakse ka parimat Merlot marjasorti, millest tehakse stiilseid sordiveine kui segatakse kokku Cabrenet Sauvignoniga, et teha Bordeaux’ stiilis seguveine.

Swan District (722 ha) – Perthi rannikulinnast linnast kirde poole jäävat, Swani jõe kallastel asuvat vahemerelise kliimaga kasvuala peetakse üheks soojemaks piirkonnaks Austraalias. Aasta keskmine temperatuur on üle 24 oC ja veiniaedu mõjutab jahe meretuul, mida kohalikud kutsuvad Fremantle Doctor või Freo Doctor. Mitmekesine pinnas lubab teha palju erineva stiiliga veine. Setteliselt liivased-lubjakivised jõekaldad lubavad kasvatada Chenin Blanc ja Chardonnay marjasorte ja kõrgematel kaldanõlvadel, punaka savi-kruusase pinnasega veiniaedades kasvavad Shiraz ja Cabernet Sauvignon marjasordid. Ka on Swan Districtis pikad traditsioonid kangendatud veinide valmistamisel marjasortidest Pedro Ximénez ja Muscat.