Fontanafredda Marne Brune Nebbiolo D’Alba

Päritolu

Itaalia, Piemonte

Piemonte on üks Itaalia hinnatuimaid veinipiirkondi, kuhu kuulub mitmeid väiksemaid kasvualasid. Barolo on piirkonna parim kasvuala punastele veinidele.

Tootja

FONTANAFREDDA

Viinamarjad

100% Nebbiolo

Hinnatuim pärismaine tumeda kestaga marjasort Piemontes.

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega marjaselt elegantne punavein

-Värvilt keskmise intensiivsusega granaatpunane.
-Aroom on keskmisest intensiivsem, tunda küpseid punaseid marju, tumedaid luuvilju, kirsse ja ploome. Lisandub põldmarju ja kadakamarju koos ürdiste vürtsidega.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega, marjaselt elav ja tanniinselt ürdine. Tunda küpseid tumedaid luuvilju, mureleid ja ploome, põldmarju ja struktuurset tanniinset vürtsikust.
-Järelmaitse on elegantne, pikk ja marjaselt-vürtsine, mida täiendavad mõrušokolaad, nelk ja kardemon.
-Viinamarjad kasvatatkse orgaanilise põllumajanduse põhimõtteid järgides ja on käsitsi korjatud Serralunga d’Alba piirkonna Langhe mäenõlva, merepinnast 200 – 300m kõrgusel paiknevatest lubjakivise pinnasega aedadest. Vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides ja areneb 12 kuud väikestes prantsuse tamme vaatide ja seejärel küpseb 7 – 8 kuud pudelis.

Veini soovitus

Grillitud & röstitud veise- ja metslinnulihast toidud, trühvlid, seenetoidud, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15 – 17 ºC, avaramast Burgundia tüüpi veiniklaasist, enne serveerimist dekanteerida. Veinikeldris säilitamiseks 3 – 8 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13,5 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit

1.5 L / kastis 4 pudelit