Erath Oregon Pinot Blanc

Päritolu

USA, Oregon

Tootja

ERATH WINERY

– Väike veinimaja on asutatud 1968 aastal Oregonis, Dundee Hills piirkonnas Dick Erathi poolt, kes olles üks Oregoni veinitööstuse pioneeridest, ostis maad Chehalem Mountain mäe nõlvadel ja istutas sinna 23 erinevat marjasorti.
– 2006 aastal ostis veinimaja Washington State vanim veinitootja Chateau Ste. Michelle.

Viinamarjad

100% Pinot Blanc

– Pinot Blanc on geneetiline mutatsioon tumedast Burgundia päritolu Pinot Noir viinamarjasordist. Itaalias kasvatatakse Pinot Bianco ja Saksamaal Weissburgunderi nime all.

Vein

Keskmise täidlusega, puuviljase stiiliga valge vein

– Värvilt kirgas säravkollane;
– aroom puuviljaselt küps ja tsitruseline. Tunda üleküpsenud heledaid luuvilju, nektariini, küpseid kollaseid õunu, sidrunrohtu, aprikoosimarmelaadi ja küpseid pirne. Aroomi virgutavad küpsed mandariinid ja elav, kriidiselt-mineraalne tsitrusenoot;
– maitse komplekselt puuviljane ja kuiv. Tunda küpseid tsitruseid, apelsine, kollaseid õunu, rohelisi pirne ja küdooniaid. Järelmaitse pikk, elavalt tsitruseline ja mineraalselt puuviljane;
– marjad on korjatud käsitsi Quail Run Vineyard, Yamhill Valley Vineyard, Winkler Vineyard veiniaedadest. Vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides ja ei laagerdu tammevaadis.

Veini soovitus

Veidi vürtsikamad Tai, Jaapani ja Vietnami toitud, grillitud mereannid, küpsetatud linnulihatoidud, valgehallitusjuust.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 9–11 ºC, Bordeaux tüüpi veiniklaasist.

Alkoholisisaldus

13 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit