Dunavar Pinot Noir

Päritolu

Ungari, Pannon OEM / Pannoonia KPN

Edela-Ungaris asuv kasvuala jääb Balatoni maakonnaveini piirkonnast lõunasse Doonau läänekaldale. Kuulsaimad Pannoonia sisekasvualad on Villány ja Szekszárd, kus tehakse täidlasema karakteriga punaveine.

Tootja

Danubiana Kft

Üks suurimatest Ungari veinitootjatest ja eksportijatest omab kahte veinitehast ja teeb koostööd 400 viinamarjakasvatajaga Màtra, Tokaj, Villany, Pécs, Szekzàrd, Tolna ja Pannoonia kasvualadel.

Viinamarjad

100% Pinot Noir

Burgundiast pärinev õhukese kestaga väärissort. On jahedamate oludega hästi kohastunud. Õitseb ja küpseb välja hilja. Hinnatuim tume marjasort elegantsete punaveinide ja roosade vahuveinide valmistamisel.

Vein

Kerge ja marjase iseloomuga kuiv punavein

-Värvilt granaatpunane, madala intensiivsusega.
-Aroom keskmise intensiivsusega, marjaselt elav ja veidi floraalne, tunda üleküpsenud punaseid metsamarju, tumedaid kirsse ja ploome, sireliõisi koos kerge viirukisuitsu noodiga, aroomilõppu lisandub veidi mõrkjat vürtsikust.
-Maitse on kerge, kuiv ja marjaselt elegantne, tunda mahlakaid punaseid marju, vaarikaid, punaseid küpseid kirsse ja mõrkjaid metsamarju Järelmaitse pikk, marjaselt elav ja veidi vürtsikate siidiste marjatanniinidega.
-Vein kääritatakse roostevabast terasvaatides ja ei arene tammevaadis.

Veini soovitus

Kergemad lihapõhised suupisted, grillitud linnulihatoitude ja hautistega. Veinikeldris säilitamiseks 3 – 5 aastat arvestades viinamarjade korjeaastat

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 12 – 15 Co Burgundia tüüpi avaramast veiniklaasist, arengupotentsiaal veinikeldris 2 – 5 aastat arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit