Domaine Weinbach Sylvaner Reserve

Päritolu

Prantsusmaa, Alsace

Tootja

DOMAINE WEINBACH

Viinamarjad

100% Sylvaner

Sylvaner on Austria päritolu hele sort, mis on geeniuuringute järgi Savagnin ja Österreichisch Weiß sortide isetekkeline ristand. Levinud Saksamaal, Austrias, Ungaris, Tšehhis ja Slovakkias, Prantsusmaal leidub ainult Alsace kasvualal.

Vein

Keskmise täidlusega, puuviljaselt elav kuiv valge vein

-Värvilt roheka helgiga kahvatukollane.
-Aroom puuviljane ja veidi floraalne. Tunda valgeid lilli, õunapuuõisi, värskeid tsitrusvilju, kollaseid õunu ning koos mineraalse noodiga küpseid heledaid luuvilju.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega, värske ja mahlaselt puuviljane, tunda värskeid tsitruseid, õunu, valgeid sõstraid ja heledaid luuvilju. Järelmaitse pikk, mineraalselt tsitruseline.
-Viinamarjad on kasvanud 5ha suuruses Clos des Capucins veiniaias, vein kääritatakse metsiku pärmiga vanades suurtes neutraalsetes tammevaatides ja ei arene tammevaadis.
-Toodetud 5900 pdl.

Veini soovitus

Kergelt grillitud kala- ja karploomad, kalast ja linnulihast valmistatud suupisted ja eelroad, ürdikastmed, värsked juustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna 7-9 oC , Bordeaux-tüüpi veiniklaasist. Arengupotentsiaal veinikeldris 2-5 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit