Claudio Quarta Falanghina Beneventano

Päritolu

Itaalia, Campania I.G.P.

Tootja

Cantina Sanpaolo

Viinamarjad

100% Falanghina

Kreeka päritolu heleda kestaga marjasort, mida on kasvatatud Lõuna-Itaalias juba antiikajast ja on saanud kaasajal väga populaarseks Campania piirkonnas.

Vein

Kuiv, puuviljaselt elav ja kergemapoolne valge vein

-Värvilt kerge roheka varjundiga kahvatukollane
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja puuviljaselt tsitruseline. Tunda värskeid tsitrusvilju, küpseid kollaseid õunu, pirne ja heledaid luuvilju ja veidi tolmust mineraalsust koos värskete ürtidega.
-Maitse on kergemapoolne ja kuiv ning puuviljaselt värskendav, peegeldades kenasti veini aroomi. Tunda küpseid kollaseid luuvilju, värskeid tsitrusvilju, pirne ja kollaseid õunu Järelmaitse puuviljaselt tsitruseline koos kerge torkiva mineraalsusega
-Viinamarjad on korjatud käsitsi veidi kõrgematelt merevaatega mäenõlvadelt, vein on kääritatud roostevabast terasest vaadis ning ei arene tammevaadis.

Veini soovitus

Grillitud valge kala, küpsetatud karploomad, vokitud aedviljad, kergemad kala- ja mereandidest pastaroad, risottod ning kergemad värsked juustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 8 – 10 Co, väiksemast sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasidest. Arengupotentsiaal veinikeldris kuni 3 aastat arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit