Champagne Lanson Le Green Bio-Organic Extra Brut

Päritolu

Prantsusmaa, Champagne AOP

Tootja

Champagne Lanson

Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.

Viinamarjad

46% Pinot Noir, 36% Chardonnay, 18% Pinot Meunier

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljase iseloomuga šampanja

-Peene tiheda mullijoaga, värvilt keskmisest intensiivsem kuldkollane.
-Aroom keskmise intensiivsusega ja veidi ürdiselt puuviljane. Tunda küpseid puuvilju, kuivatatud õunu, pirne, küpseid tsitrusvilju ja märga kriiti koos vürtsköömnete, muskaatpähkli ja kuivatatud tsitruskoortega.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljaselt elav, kus tunda küpseid tsitrusvilju ja kuivatatud õunu, troopilisi puuvilju, küpseid heledaid luuvilju koos avokaado ja röstitud mandlitega. -Järelmaitse on mineraalne ja ürdiselt puuviljane.
-Viinamarjad pärinevad Vallée de la Marne kasvualalt, Lansoni isiklikust 16ha suurusest Domaine de la Malmaison veiniistandusest. Baasveini käärib roostevabast terasest vaatides ja ei ole malolaktiliselt fermenteeritud. Teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 4 aastat.

Veini soovitus

Seenerisotto ja -pasta, grillitud koorikloomadest ja kalast valmistatud road ning küpsetatud linnulihatoidud. Samuti sobib seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 8 - 10 Co väiksemast, sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, soovitav enne serveerimist aereerida.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit