Carmen „Frida Kahlo“Gran Reserva Cabernet Sauvignon

Päritolu

Tšiili, Maipo Alto Valley DO

Maipo Alto on Tšiili üks hinnatuim veinipiirkond eelkõige tumedatele marjasortidele, Viinapuud on istutatud juba 16. sajandil. Maipo Alto Valley (tõlkes „kõrge Maipo“) aiad asuvad Andide kõrgematel nõlvadel 400-800 meetrit merepinnast ja kliima on kontinentaalne, öösel jahe ja päeval päikeseline. Parim ala Cabernet Sauvignoni kasvatamiseks Tšiilis. Tšiilis ei ole viinapuu juuretäid, seetõttu on viinapuud omajuursed ja pookevabad

Tootja

VINA CARMEN S.A.

– vanim,1850.aastal asutatud Tšiili veinimaja. Kuulub 1987. aastast Claro gruppi koos Santa Rita veinimajaga;
– vanim järjepidevalt töötav Tšiili veinikoda;
– Carmenére marjasordi „taasavastaja“ Tšiilis.

Viinamarjad

100% Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon on Prantsusmaalt pärinev ja tänapäeval maailmas laialt levinud marjasort, mis on Cabernet Franci ja Sauvignon Blanci isetekkeline ristand. Kaasajal Tšiili enimkasvatatud tume marjasort.

Vein

Täidlane, marjaselt intensiivne kuiv punavein

-Värvilt intensiivne, purpurpunane.
-Aroom on keskmisest intensiivsem ja ürdiselt marjane. Tunda küpseid mustsõstraid, tumedaid luuviljalisi, magusaid vürtse, münti, rosmariini ja musta terapipart. Aroomilõppu lisandub õhetavat vürtsikust ja espresso kohvi noote koos mõrušokolaadi nüansiga.
-Maitse on kuiv, täidlane ja intensiivselt marjane. Tunda üleküpsenud mustsõstraid, põldmarjamoosi, tumedaid kuivatatud luuvilju, rohelist pipart ja rosmariini. Pikka ja järelmaitsesse lisandub lagritsat, kadakamarju, nelki koos mõrušokolaadiga.
-Viinamarjad korjatakse käsitsi Andide nõlval paiknevast Vińa Carmeni „Quillayes“ savi-liivase pinnasega veiniaiast, vein kääritatakse roostevabast terasvaatides ja areneb 14 kuud väikestes prantsuse tamme vaatides.

Veini soovitus

Veise- ja lambalihast valmistatud toidud, grillitud maks, ulukilihast valmistatud pajaroad, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15-17 oC Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, soovitav eelnevalt dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 5-10 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit