Bodegas Piqueras, “El Picoteo“ Red Organic

Päritolu

Hispaania, DO Almansa

Kuiva kliima, lubjakivise pinnasega Hispaania veinipiirkond Castille La Mancha maakonnas. Piirkonnas tehakse moodsaid punaveine ning kergeid ja aromaatsed valgeid veine.

Tootja

BODEGAS PIQUERAS SA

– 1915. aastal rajatud väike perekonna omandusse kuuluv veinikoda, mis on kasvanud tänapäeval Almansa DO üheks olulisemaks veinitootjaks.

Viinamarjad

70% Monastrell 30% Syrah

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega ja marjase iseloomuga punavein

-Värvilt keskmisest intensiivsem, violetse alatooniga rubiinpunane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja marjaselt ühtlane. Tunda küpseid musti metsamarju, mustikaid, üleküpsenud põldmarju ja veidi kuivatatud ürte koos pagarivürtsidega.
-Maitse on kuiv, keskmisest täidlasem ja marjaselt elav. Tunda küpseid tumedaid marju, põldmarjamoosi, tumedaid üleküpsenud luuvilju ja veidi mõrušokolaadi koos kerge vürtsikusega. Järelmaitse on keskmise pikkusega, marjaselt elav ja tasakaalukalt vürtsikas.
-Viinamarjad on kasvatatud orgaanilise põllumajanduse printsiipe järgides ja käsitsi korjatud. Vein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja seejärel areneb 4 kuud 300L suurustes ameerika valge tamme ja prantsuse tamme vaatides.

Veini soovitus

Grillitud sealihast toitudega, grillitud ribide, lihapõhiste pastaroogade ja hautiste juurde. Küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15 -17 Co, Bordeaux tüüpi veiniklaasidest, soovitav eelnevalt dekanteerida, arengupotentsiaal veinikeldris 2 – 4 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit