Viña Arana, Gran Reserva, La Rioja Alta

Päritolu

Hispaania, Rioja DOC

Tuntuim punaveinipiirkond Hispaanias, esimene DOC Hispaanias.

Tootja

LA RIOJA ALTA,S.A.

– üks esimesi Rioja veinimõisasid;
– omab 429 ha viinamarjaaedu.

Viinamarjad

95% Tempranillo, 5% Garciano

Tempranillo on Hispaania pärismaine tume ja tiheda kestaga marjasort, mille nimetus viitab sordi varasele küpsemisele (temprano – ’varajane’). Koos Garcianoga on nad Rioja hinnatuimad tumedad marjasordid.

Vein

Keskmisest täidlasem elegantne punavein.

-Värvuselt keskmise intensiivsusega ruuge alatooniga rubiinpunane.
-Aroom marjaselt kompleksne ja delikaatne, tunda üleküpsenud musti metsamarju, põldmarju, mustsõstramoosi ja viigimarju, aroomi arenedes lisandub tubakat ja seedrisuitsu. Aroomilõppu täiendavad magusad vürtsid koos kaneeli ja balsamicoga, lisaks taustal  mõrušokolaadi koos kergelt suitsuste aroominootidega.
-Maitse struktuurselt marjane ja täidlane, koos tasakaalukate siidiste tanniinidega. Domineerivad tumedad üleküpsenud metsamarjad, mustsõstrad ja põldmarjad, järelmaitsesse lisandub nahka, kakaod ja šokolaadi koos magusate vürtside ning purustatud musta terapipraga.
-Tempranillo marjasort on on valitud ja käsitsi korjatud Rodenzo küla ümbruses asuvatest Las Cuevas, El Palo ja Las Monjas veiniaedadest ja Garciano pärineb Montecillo Fuenmayori külas asuvast Montecillo valdusest.  Vein kääritatakse betoonvaatides ja areneb 36 kuud väikestes 3 aasta vanustes ameerika tamme vaatides.

Veini soovitus

Tugevamad grillitud veise ja lambalihapõhised toidud, küpsed juustud. Arengupotentsiaali veinikeldris 8-15 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 16 - 18ºC, Bordeaux-tüüpi veiniklaasidest, soovitav enne serveerimist dekanteerida.

Alkoholisisaldus

14,5 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit