Päritolu

Hispaania, Cariñena D.O.

Cariñena on 1933. aastast Aragoni piirkonna vanim DO märgistusega sisekasvuala, vanuselt teine Hispaanias. Keskendunud peamiselt Garnacha Tinta marjasordi kasvatamisele.

Tootja

Covinca S.Coop

Viinamarjad

100% Tempranillo

Hinnatud ja varavalmiv tume sort Hispaanias on levinud eelkõige Põhja-Hispaanias, kus on veidi jahedam. Geeniuuringute põhjal on tegu kahe Hispaania pärismaise sordi, Albillo Mayori ja Benedicto isetekkelise ristandiga.

Vein

Keskmisest täidlasem, kuiv ja marjase iseloomuga punavein

-Värvuselt keskmisest intensiivsem, violetse tooniga rubiinpunane.
-Aroom on keskmisest intensiivsem, marjaselt tihe ja veidi ürdine. Tunda üleküpsenud põldmarju, mustikaid ja kadakamarju koos pagarivürtside ja rosmariiniga.
-Maitse on kuiv, keskmisest täidlasem ja marjaselt ürdine, kus domineerivad tumedad üleküpsenud põldmarjad koos rosmariiniga. Keskmisest pikemasse järelmaitsesse lisandub tumedaid luuvilju, mustikaid ja kadakamarju koos pagarivürtsidega ning veidi purustatud musta terapipart.
-Viinamarjad on korjatud käsitsi 550 – 650m kõrgusel merepinnast paiknevatelt valitud põldudelt. Vein kääritatakse roostevabast terasvaatides ja areneb 3 kuud väikestes prantsuse ja ameerika tamme vaatides.

Veini soovitus

Grillitud/röstitud liharoad ja tugevamaitselised hautised, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15 – 17 Co , suuremast Bordeaux’ tüüpi veiniklaasidest, võib eelnevalt dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 3 – 6 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit