Spier Signature Merlot

Päritolu

Lõuna-Aafrika, Western Cape

Tootja

Spier

Viinamarjad

100% Merlot

Merlot on Prantsusmaalt pärinev, Bordeaux piirkonnas laialt levinud varavalmiv ja isetekkeline ristand Cabernet Franc ja Magdeleine Noire des Charentes marjasortide vahel. Laialt levinud ka mujal maailmas ja kasutatakse nii sordi- kui seguveinides.

Vein

Keskmise täidlusega kuiv punavein.

-Värvilt keskmise intensiivsusega rubiinpunane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja marjaselt elav. Tunda punaseid küpseid luuvilju, tumedaid metsamarju, mustikaid ja põldmarju koos veidi tahmaste vürtsidega.
-Maitse on keskmise täidlusega, kuiv ja marjaselt mahlane. Tunda tumedaid luuvilju, mureleid ja küpseid põldmarju koos kergelt suitsuse vürtsikusega. Järelmaitse ühtlaselt marjane, kuhu lisandub veidi magusaid vürtse ja pehmet marjaparki.
-Viinamarjad korjatakse erinevatelt põldudelt Swartland, Paarl, Breedekloof ja Stellenbosch´i kasvualadelt, vein kääritatakse metsiku pärmiga roostevabast terasest vaatides, 20% veinist areneb 8-10 kuud prantsuse tamme vaatides.

Veini soovitus

Grillitud ja röstitud sealihast valmistatud toidud, metslinnuliha, BBQ liharoad, veiselihast hautised, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna 14 – 16ºC, Bordeaux tüüpi veiniklaasis, võib enne serveerimist dekanteerida, arengupotentsiaal veinikeldris 2 – 5 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit