Rocca di Frassinello Le Sughere Di Frassinello

Päritolu

Itaalia, Toscana IGT

Tootja

ROCCA DE FRASSINELLO S.R.L.

Viinamarjad

50% Sangioveto, 25% Merlot, 25% Cabernet Sauvignon

Sangioveto on algupärane Sangiovese, mis kasvab Castellina in Chianti külakese ümbruses, Cabernet Sauvignon ja Merlot on Prantsusmaalt, Bordeaux päritolu tumedad marjasordid ja vein on klassikalise „supertoskaana“ punaveini traditsiooniliste segumarjasortidega.

Vein

Kuiv, täidlane punavein.

-Värvilt keskmise intensiivsusega sügav rubiinpunane.
-Aroom on keskmisest intensiivsem ja elegantselt marjane. Tunda on küpseid tumedaid metsamarju, küpseid tumedaid luuvilju, mustsõstraid, nahka, pagarivürtse, rosmariini ja seedripuitu.
-Maitse on kuiv, täidlane ja struktuurselt marjane. Tunda on üleküpsenud musti metsamarju, kuivataud musti ploome, lagritsat, mustsõstraid, kuivatatud kadakamarju, röstitud kohviube ning magusaid pagarivürtse. Järelmaitse on pikk, elegantne ja kuivatatult marjane-täidlane.
-Vein kääritatakse marjadest eraldi roostevabast terasvaatides, segatakse ja seejärel areneb 18 kuud väikestes prantsuse tamme vaatides, millest 50% on uued ja hiljem 9 kuud pudelis.
Le Sughere di Frassinello on sarnaselt Bordeaux piirkonna mõisaveinidele Rocca di Frassinello veinivalduse samanimelise esindusveini 2. vein

Veini soovitus

Röstitud ja grillitud veiseliha, lambaliha, väikeulukid, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 17 – 18Co, Bordeaux’ tüüpi klaasist, soovitav kindlasti eelnevalt dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 15 – 20 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13,5 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit