Pouilly-Fuissé Elevé en Fût de Chêne, Georges Duboeuf

Päritolu

Prantsusmaa, Burgundia, Mâconnais, Pouilly-Fuissé AOP

Tootja

GEORGES DUBOEUF

Viinamarjad

100% Chardonnay

Isetekkeline ristand Pinot Noir ja Gouais Blanc sortide vahel Burgundias. Tänapäeval levinud hele marjasort maailmas, millest valmistatakse kergeid igapäevaveine, kui ka pikaealiseid luksuslikke väärisveine.

Vein

Keskmise täidlusega, kuiv, puuviljase karakteriga valge vein

-Värvilt roheka varjundiga kahvatukollane.
-Aroomis keskmisest intensiivsem, veidi kreemjas ja puuviljaselt värske. Tunda küpseid tsitrusvilju, kollaseid õunu ja heledaid luuvilju koos pagarivürtsidega. Tagaplaanil veidi kreemjat vaniljest saiasust koos valgete lilledega.
-Maitse kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljaselt struktuurne. Tunda küpseid kollaseid õunu, veidi tooreid sarapuupähkleid ja mõrkjaid tsitrusvilju koos suud kuivatava mineraalsusega. Keskmise pikkusega järelmaitset ergutavad kollased luuviljad ja värsked tsitrusviljad.
-Viinamarjad pärinevad 225-400 m. merepinnas kõrgemal Mâconnais külakeste: Fuissé, Solutré-Pouilly, Vergisson ja Chaintré lubjakivise pinnasega veiniaedadest. Vein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja areneb 8 kuud uutes ja vanades väikestes prantsuse tamme vaatides.

Veini soovitus

Sobib röstitud kala, grillitud koorikloomade ja ahjus küpsetatud linnulihatoitudega, lisaks veidi kreemjad või- ja koorekastmed, valgehallitusjuustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult, 10–12 ºC, avaramas Burgundia tüüpi veiniklaasidest, võib eelnevalt aereerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 3 – 7 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit