Plan De L´Homme Omega Bio Sapiens Rouge

Päritolu

Prantsusmaa, Languedoc, Coteaux du Languedoc

Tootja

EARL Le Plan de l´Homme

Viinamarjad

Syrah & Carignan (Cariñena Hispaanias) & Grenache Noir (Garnacha Tinta Hispaanias)

– Lõuna-Prantsusmaa levinud tumedaid marjasordid. Carignan on saagikas, sooja kliimat eelistav marjasort ja annab just vanadelt viinapuudelt korjatud marjadest tiheda struktuuriga ja marjase karakteriga punaveine. Syrah lisab veinidele värvi, tanniine ja vürtsikust. Grenache Noir magusaid vürtse ja ürdisust.

Vein

Täidlane ja marjaselt tihe punavein

– värvilt violetse alatooniga rubiinpunane;
– aroomis on vein vürtsikalt marjane ja tihe, tunda kuivatatud tumedaid luuvilju, musta terapipart koos üleküpsenud tumedate metsamarjadega. Aroomilõppu lisandub kuivatatud ürte, musti oliive, early grey teed, kuivatatud loorberilehte ja musta terapipart;
– maitse on jõuline ja vürtsikalt marjane, tunda kuivatatud tumedaid luuvilju, mureleid ja küpseid põldmarju koos struktuurse vürtsikusega. Järelmaitse ühtlaselt pikk, kuhu lisandub magusaid vürtse, mõrušokolaadi ja kohviube;
– orgaaniliselt kasvatatud viinamarjad on korjatud käsitsi, matsereeritakse 18-25 päeva ning kääritatakse metsiku pärmiga roostevabast terasest vaatides kasutades pigeage (käsitsi marjakestadest veini käärimisel moodustunud kihi lõhkumine ja segamine veiniga), remontage (ülepumpamine koos marjakestadega teise vaati) ja délestage (ümberpumpamine sademelt läbi marjakestade) valmistamise tehnikat. Peale käärimist laagerdub vein 6 kuud terasvaadis sademel ning 12 kuud väikestes 2-3 aasta vanustes tammevaatides.

Veini soovitus

Grillitud ja röstitud loomaliha road, grillitud ribid, ulukitest tugevad hautised, grillitud vasikamaks. Küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

15-17 °C, suuremas bordeaux’ tüüpi veiniklaasis, soovitav eelnevalt dekanteerida.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit