Patz & Hall Sonoma Coast Pinot Noir

Päritolu

USA, Kalifornia, Sonoma

California Põhjapoolses Vaikse Ookeani rannikul paiknev jahe Sonoma piirkond on California hinnatuim kasvukoht Chardonnay ja Pinot Noir marjasortidele, Veinid on stiililt väga sarnased Burgundia Cóte d´Or piirkonna veinidele.

Tootja

PATZ AND HALL

Viinamarjad

100% Pinot Noir

Hinnatud tume marjasort maailmas, millest valmistatakse elegantseid ja nüansirohkeid punaveine.

Vein

Keskmisest täidlasem marjaselt elegantne kuiv punavein

-Värvilt keskmise intensiivsusega granaatpunane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega marjaselt elav ja veidi animaalne. Tunda on küpsenud tumedaid kirsse, maasikaid-vaarikaid, küpseid põldmarju koos magusate kondiitrivürtsidega. Aroomilõppu lisandub viirukisuitsu koos kakaoga.
-Maitse on kuiv, keskmisest täidlasem, marjaselt siidine. Tunda kuivatatud punaseid marju ja tumedaid luuvilju, kuivatatud musti ploome ja tasakaalukat tanniinset vürtsikust. Järelmaitse on pikk ja marjaselt vürtsikas.
-Viinamarjad pärinevad neljast erinevast veiniaiast  Marjad korjatakse käsitsi  ja selekteeritakse.  25% marjadest pressitakse tervete kobaratena. Vein kääritatakse pealt avatud vaatides koos kestadega 2-3 nädalat. Peale käärimist areneb vein 12 – 16 kuud prantsuse tammest vaatides, selitatakse ja villitakse eelnevalt filtreerimata.

Veini soovitus

Grillitud metslinnuliha, veisefilee, pasteetdi, lihapõhiste hautiste juurde, küpsed tugevamaitselised juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 14 – 16ºC, avarast burgundia tüüpi veiniklaasidest, enne serveerimist dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 8 – 15 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

15 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit