Nicosia Sosta Tre Santi Carricante brut

Päritolu

Itaalia, Sitsiilia, Spumante Etna D.O.C.

Tootja

Cantine Nicosia

1898.aastal avas Francesco Nicosia väikese veinipoe Sitsiilia idarannikul Etna vulkaani idanõlval asuvas Trecastagni linnakeses. Tänapäevaks on saanud väikesest veinipoest kaasaegne ja moodne veinimaja, mida juhatab Nicosia perekonna neljanda põlvkonna esindaja Carmelo Nicosia koos kahe poja Francesco ja Grazianoga.

Viinamarjad

100% Carricante

Pärismaine heleda kestaga Sitsiilia marjasort, mida on kasvatatud vulkaanilise pinnasega Etna mäe ümbruses asuvates veiniaedades juba enam kui 1000 aastat.

Vein

Kuiv ja kerge tsitruseliselt elava vahuvein

-Välimuselt peene mullijoaga, madala intensiivsusega rohekaskollane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega, veidi floraalne ja tsitruseliselt elav. Tunda värskeid tsitrusvilju, laimi, rohelisi õunu ja tolmust mineraalsust.
-Maitse on kuiv, kerge ja värske ning mineraalselt tsitruseline. Tunda sidrunit, rohelist õuna, rabarberit, ja värskeid heledaid luuvilju koos torkiva mineraalsusega. Keskmise pikkusega järelmaitses on kreemjas vahusus koos värskete õuntega.
-Baasvein kääritatakse roostevabast terasest vaatides 18 oC kraadi juures, teine fermentatsioon ja autolüüs traditsionaalsel meetodil pudelis kestab 20 kuud.

Veini soovitus

Valgest kalast ja karploomadest valmistatud eelroad ja suupisted, ceviche, samuti tähtpäevadele kingituseks ja seltskonnaveiniks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 7 - 9 ºC väiksemast sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, arengupotentsiaali veinikeldris 2 - 4 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

11 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit