Nicosia Sostra Tre Santi Bianco brut

Päritolu

Itaalia, Sitsiilia, Spumante Etna D.O.C.

Tootja

Cantine Nicosia

1898.aastal avas Francesco Nicosia väikese veinipoe Sitsiilia idarannikul Etna vulkaani idanõlval asuvas Trecastagni linnakeses. Tänapäevaks on saanud väikesest veinipoest kaasaegne ja moodne veinimaja, mida juhatab Nicosia perekonna neljanda põlvkonna esindaja Carmelo Nicosia koos kahe poja Francesco ja Grazianoga.

Viinamarjad

100% Nerello Mascalese

Kõrgelt hinnatud tumeda kestaga Sitsiilia kohalik marjasort, mida kasvatatakse peamiselt Etna vulkaanilistel mäenõlvadel.

Vein

Kuiv ja kerge tsitruseliselt elav vahuvein

-Välimuselt peene mullijoaga, madala intensiivsusega rohekaskollane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega, veidi floraalne ja tsitruseliselt elav. Tunda värskeid tsitrusvilju, laimi, värskeid kollaseid ploome, tooreid heledaid luuvilju, õunu ja tolmust mineraalsust.
-Maitse on kuiv, kerge ja värske ning mineraalselt tsitruseline. Tunda sidrunit, rohelist õuna, nektariini, valgeid sõstraid ja värskeid heledaid luuvilju koos torkiva mineraalsusega. Keskmise pikkusega järelmaitses on kreemjas vahusus koos värskete heledate luuviljadega.
-Baasvein kääritatakse roostevabast terasest vaatides 18 oC kraadi juures, teine fermentatsioon ja autolüüs traditsionaalsel meetodil pudelis kestab 30 kuud.

Veini soovitus

Valgest kalast ja karploomadest valmistatud eelroad ja suupisted, ceviche, samuti tähtpäevadele kingituseks ja seltskonnaveiniks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 7 - 9 ºC väiksemast sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, arengupotentsiaali veinikeldris 3 - 5 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

11 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit