Murviedro Bobal „Clay“ Tinto

Päritolu

Hispaania, Utiel-Requena DO

Vahemerelise kliimaga Hispaania veinipiirkond, mida iseloomustavad väga hea hinna-kvaliteedi suhtega veinid.

Tootja

BODEGAS MURVIEDRO S.A.

Viinamarjad

100% Bobal

Utiel-Requena piirkonna pärisomane ja enim kasvatatud tume marjasort, mis annab hea happe ja keskmise alkoholisisaldusega punaveine ja seetõttu sobib kasvatamiseks veidi soojemates piirkondades.

Vein

Keskmise täidlusega ja marjase iseloomuga punavein

-Värvilt violetse alatooniga rubiinpunane.
-Aroom keskmise intensiivsusega ja marjaselt elav. Tunda küpseid kirsse, punaseid sõstraid, tumedaid luuvilju, küpseid mustikaid, veidi kuivatatud ürte ja punast paprikat.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja marjaselt elav. Tunda mustikaid, küpseid punaseid kirsse, põldmarju ja tumedaid luuvilju koos veidi siidise vürtsikusega. Järelmaitse keskmise pikkusega ja tasakaalukalt marjane ja mahlane, kus domineerivad küpsed punased luuviljad.
-Viinamarjad on korjatud savilubjase pinnasega ja orgaanilise põllumajanduse põhimõtteid järgides hooldatud veiniaedadest, vein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja areneb 6 kuud saviamforates.

Veini soovitus

Grillitud sealiha- ja metslinnuroad, lihapõhiste pajaroad ja küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult, 14 – 16 Co, Bordeaux tüüpi veiniklaasidest, võib eelnevalt dekanteerida, Arengupotentsiaal veinikeldris 2 – 4 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit