Lynx Petite Syrah

Päritolu

Ameerika Ühendriigid, California

Tootja

House Of Big Wines

– 1990.aastal rajatud kommertslik veinitootja Californias, Monterey County´s, mis on ühendus veinitootja ning kohalike farmeritest viinamarjakasvatajate vahel. Lynx on üks House of Big Wines allhankena tehtud veinikaubamärkidest.

Viinamarjad

100% Petite Syrah (Durif)

Durif ehk Petit Syrah on Pranstusmaal isetekkeline ristand Peloursin ja Syrah sortide vahel ja on tänapäeval levinud rohkem kuuma kliimaga Uue Maaima veiniriikides – USA, Austraalia ja Mehhikos.

Vein

Keskmisest täidlasem ja üleküpsenud tumedate marjade karakteriga punavein

– värvilt sügav, intensiivne rubiinpunane;
– aroomis tunda metsikuid musti marju, kuivatatud luuviljalisi, koos üleküpsenud, magusate tumedate marjade, lagritsa ja magusate vürtsidega;
– keskmisest täidlasema, liköörse punase veini maitses on tunda üleküpsenud tumedaid marju, põldmarjamoosi, kuivatatud mustikaid, rosinaid ning kuivatatud tumedaid luuvilju, kuhu lisandub veidi piprast vürtsikust. Järelmaitse marjaselt lopsakas, kuhu lisandub magusaid viigimarju, veidi kakaod, mõrušokolaadi ja magusaid vürtse;
– vein on kääritatud roostevabast terasest vaadis ning malolaktiliselt fermenteeritud. Osa veinist areneb ameerika valge tamme vaatides.

Veini soovitus

Vürtsikad grillitud liharoad, tugevamad BBQ kastmetd, väikeulukid, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 14 -16°C, bordeaux tüüpi veiniklaasidest.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit