Jean Biecher & Fils, Pinot Gris Organic

Päritolu

Prantsusmaa, Alsace AOP

Tootja

Jean Biecher & Fils

-1762 aastal Prantsusmaal Alsaces Saint-Hippolyte linnakeses rajatud veinimaja, mis on siiani Biecheri perekonna omanduses ja on tänapäeval suurim Alsace orgaaniline veinitootja. Endless River on Jean Biecheri ja Fils projekt uus Meremaal

Viinamarjad

100% Pinot Gris

Pinot Gris on geneetiline mutatsioon tumedast Pinot Noir viinamarjasordist ja on üks neljast Alsace Grand Cru viinamarjasordist, millest tehakse struktuurseid ja täidlased kuivi valged veine.

Vein

Täidlane, poolkuiv ja struktuurselt puuviljane valge vein

– värvilt küps, sügavkollane;
– aroom kreemjalt ürdine ja tsitruseline. Tunda muskust, veidi suitsusust, kuivatatud kollaseid õunu ja luuvilju, magusat vürtsikust, meevaha ja veidi aniisi;
– maitse täidlane, „offdry“ ja puuviljaselt tihe. Tunda kuivatatud heledaid luuvilju, puuvilju, kuivataud vetikaid, apelsinikoort ja marmelaadi. Lisaks vihjeid kuvatatud ürtidele. Järelmaitse pikk ja kontsentreeritud. Tunda kuivatatud apelsin koort ja ingverit.
– viinamarjad on kasvanud savi-lubjasel pinnasel. Jälgides orgaanilise põllumajanduse tavasid kääritatakse vein roostevabast terasvaatides ja ei laagerdu tammevaadis. Vein on sobilik ka veganitele.

Veini soovitus

Grillitud ja ahjus küpsetatud linnu- ja sealihatoidud, seenerisotto, vasikašnitsel. Klassikalised saksapärased maksavorstid hapukapsaga ning linnumaksast valmistatud toidud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult, 9 - 11 ºC bordeaux’ tüüpi veiniklaasidest, võib enne serveerimist aereerida

Alkoholisisaldus

13,5 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit