Fontanafredda Serralunga D’Alba Barolo

Päritolu

Itaalia, Piemonte

Piemonte on üks Itaalia hinnatuimaid veinipiirkondi, kuhu kuulub mitmeid väiksemaid kasvualasid. Barolo on piirkonna parim kasvuala punastele veinidele.

Tootja

FONTANAFREDDA

Viinamarjad

100% Nebbiolo

Hinnatuim pärismaine tumeda kestaga marjasort Piemontes.

Vein

Kuiv, täidlane, marjaselt elegantne punavein

-Värvilt keskmise intensiivsusega granaatpunane.
-Aroom on keskmisest intensiivsem, tunda küpseid punaseid marju, tumedaid luuvilju, kirsse ja ploome. Lisandub põldmarju ja kadakamarju koos struktuursete puiduste vürtsidega.
-Maitse on kuiv, täidlane, keskmisest intensiivsem ja marjaselt tanniine. Tunda küpseid tumedaid luuvilju, mureleid ja ploome, põldmarju ja struktuurset tanniinset vürtsikust. -Järelmaitse on elegantne, pikk ja marjaselt-vürtsine, mida täiendavad mõrušokolaad, nelk ja kardemon.
-Viinamarjad on käsitsi korjatud Serralunga d’Alba piirkonna Langhe mäenõlva lubjakivistelt nõlvadelt. Vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides ja areneb suurtes betoonvaatides 12 kuud ning 24 kuud suurtes prantsuse tammevaatides.

Veini soovitus

Tugevamaitselised grillitud ja röstitud lihatoidud, trühvlid, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15 – 17 ºC, avaramast Burgundia tüüpi veiniklaasist, enne serveerimist dekanteerida. Veinikeldris säilitamiseks 7 – 15 aastat arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit

1.5 L / kastis 4 pudelit