Fontanafredda, „Moncucco“ Moscato d´Asti

Päritolu

Itaalia, Piemonte, Asti DOCG

Piemonte on üks Itaalia hinnatuimaid veinipiirkondi, kuhu kuulub mitmeid väiksemaid kasvualasid.

Tootja

FONTANAFREDDA

Viinamarjad

100% Moscato Bianco

Vahemere riikides laialt levinud marjasort, mida kasutatakse eelkõige magusate valgete ja vahuveinide valmistamisel.

Vein

Kerge, värske ja magus valge vein

-Värvilt keskmise intensiivsusega õlgkollane, sisaldab veidi CO2 .
-Aroom on lilleline, veidi isegi parfüümne ja puuviljaselt elav. Tunda valget ristiheina, kuslapuuõisi ja mesiseid, üleküpsenud troopilisi puuvilju, mangot ja ananassi koos üleküpsenud pirnidega, Aroomi täiendavad küpsed tsitrusviljad.
-Maitse on keskmisest intensiivsem, kerge ja magus. Tunda veidi süsihappegaasi, mett, üleküpsenud troopilisi puuvilju ananassi ja pirnikompotti koos magusate tsitrusviljadega. Järelmaitse on pikk ja puuviljaselt tsitruseline.
-Viinamarjad korjatakse käsitsi St. Stefano Belbo linnakese lähedal asuva Moncucco mäe nõlvadel, merepinnast 300 – 400m kõrgusel asuvatest veiniaedadest. Veini valmistamisel kasutatakse ainult esimese pressi mahla, vein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ning veini käärimine peatatakse käärimisvaati jahutades, kui kääriva veini alkoholi sisaldus on jõudnud 5,5%, Veini ei arendata tammevaatides.

Veini soovitus

Värsketest puuviljadest ja marjadest magustoidud, jäätis, tiramisu, panna cotta, värsked puuviljad vahukoorega.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 5 – 7 ºC, Bordeaux´ tüüpi väiksemast veiniklaasiist, pigem juua noorelt. Veinikeldris säilitamiseks 2 – 4 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

5 %

Maht

37,5L / kastis 12 pudelit