Fontanafredda, Alta Langa, „Vigna Gatinera“ Riserva, Blanc de Noir, Brut Nature

Päritolu

Itaalia, Piemonte, Alta Langa DOCG

Tootja

FONTANAFREDDA

Viinamarjad

100% Pinot Nero

Vein

Kuiv, kergemapoolne mineraalselt elav värske valge vahuvein.

-Välimuselt peene gaasijoaga, värvilt roheka alatooniga kahvatukollane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega mineraalselt puuviljane ja tsitruseliselt ergas. Tunda röstitud sepikut, veidi röstitud mandleid, valgeid luuvilju, nektariini, aprikoosi, kriiti, märga lubjakivi ja värskeid tsitrusvilju.
-Maitse on kuiv, keskmise intensiivsusega, mineraalselt torkiv ja tsitruseliselt värske. Tunda röstitud ciabatta leiba, avokaadot, röstitud mandleid koos värskete heledate luuviljade ja õuntega. Järelmaitse pikk, elav ja mineraalselt tsitruseline.
-Viinamarjad korjatakse käsitsi Serralunga d’Alba´s 350m merepinnast kõrgemal asuvast „Gattinera“ veiniaiast. Baasvein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja 2.fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis kestab 72 kuud.

Veini soovitus

Aperitiiviks, kalast ja karploomadest suupisted, grillitud värske spargel ja grillitud valge kala. Samuti sobib seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 6 – 8 ºC, Bordeaux´ tüüpi väiksemast veiniklaasist. Enne serveerimist aereerida. Veinikeldris säilitamiseks 5 – 12 aastat arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit