Fontanafredda, Alta Langa Rosè, Brut Riserva, „Contessa Rosa“

Päritolu

Itaalia, Piemonte, Alta Langa DOCG

Tootja

FONTANAFREDDA

Viinamarjad

Pinot Nero (Pinot Noir) & Chardonnay

Prantsusmaa päritolu marjasordid, mida kasutatakse laialdaselt vahuveinide valmistamisel

Vein

Kuiv, kergemapoolne mineraalselt elav roosa vahuvein

-Välimuselt peene gaasijoaga, värvilt kahvaturoosa.
-Aroom on keskmise intensiivsusega mineraalne ja tsitruseliselt elav. Tunda röstitud sepikut, punase koorega õuna, heledaid luuvilju, nektariini, värskeid punaseid sõstraid ja jõhvikaid.
-Maitse on kuiv, keskmise intensiivsusega, mineraalselt elav ning tsitruseliselt karge. Tunda röstitud sepikut koos värskete luuviljade ja kriidise mineraalsusega. Lisaks värskeid punaseid õunu, jõhvikaid ja verigreipi. Järelmaitse pikk, elav ja mineraalselt tsitruseline.
-Viinamarjad korjatakse käsitsi Langhe mäe kõrgematel nõlvadel, Asti ja Alba linnade ümbruses, merepinnast 400 – 650m kõrgusel asuvatest veiniaedadest. Baasvein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja 2.fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis kestab 60 kuud. Roosa värvuse saamisel leotatakse osa Pinot Noir sordist enne kääritamist marjakestadel ja kasutatakse dosage´na 1967. aastakäigu Barolo punaveini.

Veini soovitus

Sobib aperitiiviks, kalast ja koorikloomadest suupistetega, erinevad toorsingid, liha & metslinnu carpaccio. Samuti ka seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 6 – 8 ºC, Bordeaux´ tüüpi väiksemast veiniklaasiist. Veinikeldris säilitamiseks 3 – 10 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit

1,5 L / kastis pudelit