Fontanafredda, Alta Langa Extra Brut, Blanc de Blancs

Päritolu

Itaalia, Piemonte, Alta Langa DOCG

Piemonte on üks Itaalia hinnatuimaid veinipiirkondi, kuhu kuulub mitmeid väiksemaid kasvualasid.

Tootja

FONTANAFREDDA

Viinamarjad

100% Chardonnay

Prantsusmaa päritolu maailmas laialt levinud marjasort, mida kasutatakse kuivade valgete ja vahuveinide valmistamisel

Vein

Kuiv, kergemapoolne mineraalselt elav värske valge vahuvein

-Välimuselt peene gaasijoaga, värvilt roheka alatooniga kahvatukollane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega mineraalselt puuviljane ja tsitruseliselt elav. Tunda röstitud sepikut, valgeid lilli, värskeid heledaid luuvilju, nektariini ja valgeid sõstraid, kriiti, märga lubjakivi ja värskeid tsitrusvilju ning kollaseid õunu.
-Maitse on kuiv ja elegantne, keskmise intensiivsusega, mineraalselt elav ning tsitruseliselt värske. Tunda röstitud saia koos värskete heledate luuviljade ja õuntega. Järelmaitse pikk, elav ja mineraalselt tsitruseline.
-Viinamarjad korjatakse käsitsi Langhe mäe kõrgematel nõlvadel, Castino linnakese ümbruses, merepinnast 600m kõrgusel asuvatest veiniaedadest, baasvein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja 2.fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis kestab 36 kuud.

Veini soovitus

Sobib aperitiiviks, kalast ja karploomadest suupistete, grillitud värske spargli ja grillitud valge kalaga. Samuti ka seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 6 – 8 ºC, Bordeaux´ tüüpi väiksemast veiniklaasiist. Veinikeldris säilitamiseks 3 – 7 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit