Fleur de Hussard Pink

Päritolu

Ungari

Tootja

Danubiana Kft

Üks suurimatest Ungari veinitootjatest ja eksportijatest omab kahte veinitehast ja teeb koostööd 400 viinamarjakasvatajaga Màtra, Tokaj, Villany, Pécs, Szekzàrd, Tolna ja Pannoonia kasvualadel.

Viinamarjad

98 % Grüner Veltliner, 2% Dornfelder

Grüner Veltliner on Austria pärismaine ja hinnatuim heleda kestaga viinamarjasort, mida kasvatatakse tänapäeval kunagise Austria-Ungari keisririigi aladel. Dornfelder on Helfensteiner ja Heroldrebe ristand, aretatud 1955. a. dr.August Heroldi poolt Saksamaal, Württenbergi piirkonnas ja on tänapäeval populaarne tumeda kestaga marjasort Saksamaal.

Vein

Kuiv, kerge, elav ja värske roosa vein.

-Värvilt kerge, kahvatu lõheroosa.
-Aroom on marjaselt värske ja tsitruseline, tunda värskeid punaseid metsamarju –  jõhvikad, maasikad ja vaarikad, aroomilõppu lisandub tsitrusvilju, verigreipi ja veriapelsini.
-Maitse kuiv ja kerge, marjase iseloomuga, kus tunda jõhvikaid ja pohli ning vaarikaid. Järelmaitset värskendab tajutav marjane vürtsikus koos veidi mõrkjate tsitrusviljadega.
-Vein on kääritatud  roostevabast terasest vaatides ning ei tammevaadis, kahvaturoosa värvus tuleb 2% ulatuses punase veini lisamisega valgele veinile.

Veini soovitus

Kalast ja mereandidest valmistatud eelroad, risottod, toorsingid, värsked juustud. Hea suvine seltskonnavein.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 7 – 9 Co Bordeaux tüüpi väiksemast veiniklaasist, arengupotentsiaali kuni 2 aastat arvestades marjade korjeaastat, pigem juua noorepoolselt värskena.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit