Fairview Shiraz

Päritolu

Lõuna-Aafrika, Paarl

– piirkond, kust tulevad väga head punaveinid.

Tootja

FAIRVIEW

Viinamarjad

100% Shiraz

– väidetavalt sobivaim tume viinamarjasort Lõuna-Aafrika kliimasse.

Vein

Täidlane, marjaselt intensiivne kuiv punavein

-Värvilt keskmisest intensiivsem, violetne, purpurpunane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja pipraselt marjane. Tunda küpseid tumedaid marju ja musta terapipart, aroomilõppu lisandub vürtsikaid marjatanniine koos mündi, rosmariini ja üleküpsenud mustsõstarde ning põldmarjadega.
-Maitse on keskmisest täidlasem, kuiv, marjaselt tihe ja  vürtsine. Tunda üleküpsenud tumedaid kirsse, ploome, põldmarju ja purustatud terapipart koos maguste vürtsidega. Järelmaitse pikk ja marjaselt piprane, kuhu lisandub veidi rohelist paprikat ja röstitud kohviube.
-Viinamarjad korjatakse Darling ja Swartlandi  kasvualadelt. Vein on kääritatud väikestes prantsuse ja ameerika tamme vaatides, millest 20% on uued. Vein areneb peale käärimist tammevaatides sademel 20 kuud.

Veini soovitus

Veise- ja lambalihast valmistatud toidud grillitud maks, ulukilihast valmistatud tugevamaitselised pajaroad, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15 – 17 oC suuremast Burgundia tüüpi veiniklaasist, soovitav eelnevalt dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 4 – 8 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14,5 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit