Fairview Pinotage

Päritolu

Lõuna-Aafrika, Paarl

– piirkond, kust tulevad väga head punaveinid.

Tootja

FAIRVIEW

Viinamarjad

100% Pinotage

Syrah on kahe Prantsusmaa marjasordi Dureza (Rhône Alpid) ja Mondeuse Blanche’i (Savoia ala) isetekkelise ristand, millest tehase segu- ja sordipõhiseid tugevamaitselisi punaseid veine.

Vein

Täidlane, marjaselt intensiivne kuiv punavein

-Värvilt keskmisest intensiivsem, violetne, purpurpunane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja pipraselt marjane. Tunda küpseid tumedaid marju ja musta terapipart, aroomilõppu lisandub vürtsikaid marjatanniine koos mündi, rosmariini ja üleküpsenud mustsõstarde ning põldmarjadega.
-Maitse on keskmisest täidlasem, kuiv, marjaselt tihe ja  vürtsine. Tunda üleküpsenud tumedaid kirsse, ploome, põldmarju ja purustatud terapipart koos maguste vürtsidega. Järelmaitse pikk ja marjaselt piprane, kuhu lisandub veidi röstitud kohviube.
-Viinamarjad korjatakse varastel hommikutundidel, osa veinist kääritatakse roostevabast terasest vaatides, teine osa suurtes avatud tammevaatides. Vein areneb peale käärimist prantsuse ja ameerika  tamme vaatides sademel 15 kuud millest 15% uued vaadid.

Veini soovitus

Veise- ja lambalihast valmistatud toidud grillitud maks, ulukilihast valmistatud tugevamaitselised pajaroad, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna, 15 – 17 oC suuremast Burgundia tüüpi veiniklaasist, soovitav eelnevalt dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 4 – 8 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit