Dunavar Pinot Grigio

Päritolu

Ungari, Felső-Magyarország OFJ / Felső-Magyarország KGT

Põhja-Ungaris asuv, Mátra, Bükki ja Egeri piirkondi ümbritsev maakonnaveini valmistamiseks kasutatavate viinamarjade kasvuala.

Tootja

Danubiana Kft

Üks suurimatest Ungari veinitootjatest ja eksportijatest omab kahte veinitehast ja teeb koostööd 400 viinamarjakasvatajaga Màtra, Tokaj, Villany, Pécs, Szekzàrd, Tolna ja Pannoonia kasvualadel.

Viinamarjad

100% Pinot Grigio

Roosa kestaga marjasort on geneetiline mutatsioon, tumeda kestaga Pinot Noir sordist. Tänapäeval juba maailmas laialt levinud marjasort kergete ja värskete valgete veinide valmistamisel.

Vein

Kerge ja puuviljase iseloomuga kuiv valge vein

-Värvilt roheka alatooniga kahvatukollane.
-Aroom on keskmisest veidi intensiivsem, veidi floraalselt puuviljane, tunda värskeid troopilisi puuvilju, värskeid õunu ja pirne, akaatsiaõisi, mida täiendab pehme tsitruseline happesus.
-Maitse on kuiv, kerge ja puuviljane, Tunda õunu, pirne ja värskeid ürte, lisaks heledaid luuvilju ja värskeid tsitrusvilju. Järelmaitse keskmise pikkusega ja puuviljaselt tsitruseline.
-Vein kääritatakse roostevabast terasvaatides ja ei arene tammevaadis.

Veini soovitus

Salatitest eelroad, küpsetatud kalaroad, karploomade ja kitsejuustu juurde, samuti kergemate pastaroogade saatjaks ning igapäevaseks seltskonnaveiniks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 7 – 9 Co Bordeaux tüüpi väiksemast veiniklaasist, arengupotentsiaali kuni 2 – 3 aastat, arvestades marjade korjeaastat, pigem juua noorepoolselt värskena.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit