Dunavar Pinot Blanc

Päritolu

Ungari, Pannon OEM / Pannoonia KPN

Edela-Ungaris asuv kasvuala jääb Balatoni maakonnaveini piirkonnast lõunasse Doonau läänekaldale. Kuulsaimad Pannoonia sisekasvualad on Villány ja Szekszárd, kus tehakse täidlasema karakteriga punaveine.

Tootja

Danubiana Kft

Üks suurimatest Ungari veinitootjatest ja eksportijatest omab kahte veinitehast ja teeb koostööd 400 viinamarjakasvatajaga Màtra, Tokaj, Villany, Pécs, Szekzàrd, Tolna ja Pannoonia kasvualadel.

Viinamarjad

100% Pinot Blanc

Austria pärismaine ja hinnatuim heleda kestaga viinamarjasort, mida kasvatatakse tänapäeval kunagise Austria-Ungari keisririigi aladel.

Vein

Kerge ja puuviljase iseloomuga kuiv valge vein

-Värvilt roheka helgiga kahvatukollane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega, tsitruseliselt puuviljane ja veidi floraalne. Tunda küpseid heledaid luuvilju, kollaseid ploome ja õunu. Aroomilõppu värskendavad tsitrusviljad koos kerge mineraalsusega.
-Maitse on kuiv, kerge ja tsitruseliselt puuviljane. Tunda kollaseid õunu, valgeid sõstraid ja heledaid luuvilju koos värskete tsitrusviljadega. Järelmaitse on keskmise pikkusega ja puuviljaselt tsitruseline.
-Vein kääritatakse roostevabast terasvaatides ja ei laagerdu tammevaadis.

Veini soovitus

Küpsetatud kalaroad, karploomad, kitsejuustu juurde, samuti igapäevaseks seltskonnaveiniks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 7 – 9 Co Bordeaux tüüpi väiksemast veiniklaasist, arengupotentsiaali kuni 2 – 3 aastat, arvestades marjade korjeaastat, pigem juua noorepoolselt värskena.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit