Dunavar Chardonnay

Päritolu

Ungari, Dunàntùl OFJ / Dunànthùl KGT

Doonau jõest lääne poole jääv suur maakonnaveini valmistamise piirkond, mis ulatub kuni Balatoni järveni. Tehakse palju igapäevast lihtsat valget, roosat ja punast veini.

Tootja

Danubiana Kft

Üks suurimatest Ungari veinitootjatest ja eksportijatest omab kahte veinitehast ja teeb koostööd 400 viinamarjakasvatajaga Màtra, Tokaj, Villany, Pécs, Szekzàrd, Tolna ja Pannoonia kasvualadel.

Viinamarjad

100% Chardonnay

Burgundia päritolu heleda kesta ja neutraalse iseloomuga marjasort on isetekkeline ristand Pinot Noir ja Gouais Blanc sortide vahel. Tänapäeval maailmas enim kasvatatav hele marjasort, millest tehakse kuivi vahu- ja valgeid veine.

Vein

Kerge ja puuviljase iseloomuga kuiv valge vein

-Värvus roheka alatooniga säravkollane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja puuviljaselt tsitruseline. Tunda kollaseid õunu, heledaid luuvilju ja küpseid tsitrusvilju. Aroomi täiendavad värsked rohused ürdid.
-Maitse on kuiv, kerge ja puuviljaselt ümar. Tunda küpseid kollaseid puuvilju ja küpseid tsitruseid ning kollaseid luuvilju koos värskete ürtidega. Järelmaitse keskmise pikkusega ja tsitruseliselt värskendav.
-Vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides ning ei arene tammevaatides.

Veini soovitus

Küpsetatud kalaroad, kergelt grillitud mereannid ja kitsejuustu juurde, samuti igapäevaseks seltskonnaveiniks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 7 – 9 Co Bordeaux tüüpi väiksemast veiniklaasist, arengupotentsiaali kuni 2 aastat arvestades marjade korjeaastat, pigem juua noorepoolselt.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit