Domaine Weinbach Pinot Gris Reserve

Päritolu

Prantsusmaa, Alsace

Tootja

DOMAINE WEINBACH

Viinamarjad

100% Pinot Gris

Pinot Gris on geneetiline mutatsioon tumedast Pinot Noir viinamarjasordist ning üks neljast Alsace nooblist viinamarjasordist, millest valmistatakse jõuliseid ja täidlased kuivi valgeid veine ja hiliskorje marjadest tehtud luksuslikke dessertveine.

Vein

Täidlane ja puuviljaselt tihe kuiv valge vein

-Värvilt keskmise intensiivsusega säravkollane.
-Aroom keskmise intensiivsusega, ürdiselt puuviljane ja veidi vahane. Tunda üleküpsenud kollaseid luuvilju, kuivatatud õunu, valgeid lilli, küpseid tsitruseid koos kuivatatud ingveri, fenkoliseemnete ja apteegiürtidega.
-Maitse on kuiv, täidlane ja kontsentreeritud. Tunda küpseid tsitrusvilju, kollaseid kuivatatud õunu, küpseid heledaid luuvilju, pomelot, kuivatatud apelsinikoort ja mõruapelsini, koos apteegiürtidega.Järelmaitse on pikk veidi vürtsiselt puuviljane.
-Viinamarjad on korjatud käsitsi 5ha suurusest Clos des Capucins veiniaiast Vein kääritatakse metsiku pärmiga vanades suurtes neutraalsetes tammevaatides ning vein ei arene tammevaadis. Toodetud 7900pdl.

Veini soovitus

Tugevamad grillitud kala ja koorikloomad, ahjus küpsetatud kodulinnud, suitsutatud kala ja keskmise küpsusega laabijuustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna 9-12 oC , Bordeaux-tüüpi veiniklaasist. Arengupotentsiaal veinikeldris 4 - 10 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit