Chianti Classico Gran Selezione „50° Anniversario“

Päritolu

Itaalia, Toskaana, Chianti Classico Gran Selezione DOCG

Tootja

ROCCA DELLE MACIE

Viinamarjad

100% Sangiovese

Sangiovese on Toskaana piirkonna peamine ja hinnatuim tume viinamarjasort.

Vein

Täidlane ja struktuurselt tiheda karakteriga punavein.

-Värvilt sügav ja violetse alatooniga rubiinpunane.
-Aroom on marjaselt struktuurne, tunda kuivataud suitsuploomi, mustsõstraid ja koos kuivatava marjapargi, röstitud kohviubade, nelgi, lagritsa ja õhetava vürtsikusega.
-Maitse on täidlaselt marjane ja tihe, tunda musti küpseid metsamarju, arooniaid ja mustsõstraid, suitsuploomi koos musta terapipra ja kaneeliga. Järelmaitse pikk ja struktuurne, kus tunda nelki, mõrušokolaadi ja kakaoube koos õhetava vürtsikusega.
-Viinamarjad on käsitsi korjatud Chianti Classico piirkonnast, 250-450m kõrgusel merepinnast asuvastest Zingarelli perekonnale kuuluvatest veinivaldusest Castellina in Chianti piirkonnas. Veinimaja 50 aastast juubelit tähistav limiteeritud koguses ja ainult Magnum mõõtu pudeliise villitud vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides ja arenenud suurtes ja väikestes prantsuse tammevaatides 18 kuud ning küpseb 12 kuud pudelis.

Veini soovitus

Grillitud liharoad, röstitud lambafilee ja ulukid, küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatuna 15 – 17 oC, Bordeaux tüüpi veiniklaasidest, kindlasti eelnevalt dekanteerida, arengupotentsiaal veinikeldris 15 – 20 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

14 %

Maht

1,5LL / kastis 1 pudelit