Chateau Ste. Michelle Pinot Gris

Päritolu

USA, Washington

Tootja

CHATEAU STE. MICHELLE

– Washingtoni veiniregiooni vanim veinikoda aastast 1934
– 2004 ja 2005 Winery of the Year USA-s

Viinamarjad

100% Pinot Gris

Pinot Gris on roosa kestaga geneetiline mutatsioon tumedast Burgundia päritolu Pinot Noir viinamarjasordist. Itaalias kasvatatakse ka Pinot Grigio nime all.

Vein

Keskmise täidluse ja puuviljase karakteriga kuiv valge vein

-Värvilt keskmise intensiivsusega õlgkollane.
-Aroomis keskmisest ilmekam ja puuviljaselt mitmekesine. Tunda küpseid heledaid luuvilju, virsikuid, küpseid kollaseid õunu, pirnikoort, valgeid sõstraid ja valgeid lilli koos küpsete tsitrusviljadega.
-Maitse on kuiv ja keskmise täidlusega ning puuviljase karakteriga. Tunda küpseid kollaseid õunu, kollaseid luuvilju, melonit ja mesise alatooniga küpseid tsitrusvilju koos apteegivürtsidega. Järelmaitse keskmise pikkusega ja puuviljaselt tasakaalus.
-Marjad on korjatud varastel hommikutundidel peamiselt Yakima Valley veiniaedadest ning jahedama kliimaga Columbia Valley veiniaedadest. Vein kääritatakse 14-20 päeva roostevabast terasvaatides 18 oC kraadi juures, hoitakse lühikest aega pärmisademel ning vein ei arene tammevaatides.

Veini soovitus

Grillitud ja küpsetatud kalaroad, röstitud lõhefilee, grillitud mereannid, krevetid, linnulihatoidud, laabijuustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 9 – 11 ºC, väiksemast Bordeaux tüüpi veiniklaasidest, arengupotentsiaal veinikeldris 3 – 6 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13,5 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit