Chateau Ste. Michelle Gewürztraminer

Päritolu

USA, Washington

Tootja

CHATEAU STE. MICHELLE

– Washingtoni veiniregiooni vanim veinikoda aastast 1934
– 2004 ja 2005 Winery of the Year USA-s

Viinamarjad

94% Gewürztraminer, 4% Muscat, 2% Riesling

Alsace päritolu Gewürztraminer on väga aromaatne roosa kestaga marjasort, millest tehakse poolkuivi, poolmagusaid ja magusaid valgeid veine.

Vein

Kerge, aromaatne ja puuviljaselt lopsakas valge poolkuiv vein

Värvilt keskmise intensiivsusega õlgkollane.
Aroom intensiivne, lilleliselt floraalne ja troopiliselt puuviljane. Tunda magusaid troopilisi puuvilju, roosiõisi, ingverit ja apelsinikoort ning üleküpsenud tsitrusvilju.
Maitse on kerge ja poolkuiv ning puuviljaselt elav ja veidi mesine. Tunda küpseid troopilisi puuvilju, mangot, apelsine, küpseid kollaseid õunu ja pirne ning värskeid küpseid tsitrusvilju koos apteegivürtsidega.
Marjad on korjatud varastel hommikutundidel peamiselt Yakima Valley veiniaedadest ning jahedama kliimaga Columbia Valley veiniaedadest. Vein kääritatakse 3 nädalat madalal temperatuuril roostevabast terasest vaatides, et säilitada veini värsket iseloomu.

Veini soovitus

Vürtsikamad aasiapärased toidud, karri, ahjus küpsetatud linnuliha, linnumaks, krabi ja grillitud koorikloomad, pikantsed hallitusjuustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna 6 – 8 Co, väiksemas sihvaka kujuga Bordeaux tüüpi veiniklaasist, arengupotentsiaal veinikeldris 2 – 5 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 12 pudelit