Château Ste. Michelle, Cold Creek Cabernet Sauvignon

Päritolu

Ameerika Ühendriigid, Washington State, Columbia Valley AVA

Tootja

CHATEAU STE. MICHELLE

– Washingtoni veiniregiooni vanim veinikoda aastast 1934
– 2004 ja 2005 Winery of the Year USA-s

Viinamarjad

100% Cabernet Sauvignon, Cold Creek veiniaed

Vein

Keskmisest täidlasem, marjase iseloomuga kuiv punavein.

-Värvilt keskmisest intensiivsem, violetse tooniga rubiinpunane.
-Aroom on keskmise intensiivsusega ja marjaselt tihe. Tunda küpseid musti metsamarju, üleküpsenud mustsõstraid, põldmarju, küpseid tumedaid luuvilju koos pagarivürtside, musta terapipra, kakao, kuivatatud loorberi ja rosmariiniga.
-Maitse on keskmisest täidlasem, kuiv ja marjaselt maitseküllane. Tunda küpseid mustsõstraid, tumedaid kuivatatud luuvilju, musti oliive ja kuivatatud kadakamarju koos terapipra, nelgi ja mõrušokolaadiga. -Järelmaitse pikk ja ürdiselt vürtsikas-marjane.
Viinamarjad korjatakse 1972. a. istutatud lõunavaatelisest, settelise kruusapinnasega Cold Creek veiniaiast Yakima Valley´s, mis on tänapäeval vanim Cabernet Sauvignoni marjasordi istandus AÜ´s.
-Vein kääritatakse ümber pumbates ja temperatuuri kontrollides roostevabast terasest vaatides, vein areneb 18 kuud tammevaatides, millest 40% on uued prantsuse tamme vaadid, 5% uued ameerika valge tamme vaadid ja 55% vaatidest on kasutatud neutraalsed tammevaadid.

Veini soovitus

Grillitud ja röstitud liharoad, ulukilihast pajaroad, küpsetatud lambaliha ja küpsed juustud.

Serveerimistemperatuur

Kergelt jahutatult 16 – 18 Co, Bordeaux tüüpi veiniklaasidest, soovitav eelnevalt dekanteerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 5 – 10 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

15 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit