Chateau Ste. Michelle Chardonnay-Columbia Valley

Päritolu

USA, Washington

Tootja

CHATEAU STE. MICHELLE

– Washingtoni veiniregiooni vanim veinikoda aastast 1934
– 2004 ja 2005 Winery of the Year USA-s

Viinamarjad

100% Chardonnay

Chardonnay on Isetekkeline ristand Pinot Noir ja Gouais Blanc sortide vahel Burgundias. Tänapäeval maailmas laialt levinud hele marjasort, millest valmistatakse kergeid igapäevaveine, kui ka pikaealiseid luksuslikke väärisveine.

Vein

Keskmise täidlusega kuiv puuviljase iseloomuga valge vein

-Värvilt keskmise intensiivsusega õlgkollane.
-Aroom keskmise intensiivsusega ja tsitruseliselt puuviljane. Tunda küpseid tsitrusvilju, kollaseid õunu ja heledaid luuvilju. Tagaplaanil veidi valgeid lilli ja kondiitrivürtse, millest tuntavaimad on vaniljekaunad.
-Maitse kuiv, keskmisest täidlasem ja puuviljaselt elav. Tunda kollaseid küpseid õunu, veidi tooreid sarapuupähkleid ja mõrkjaid tsitrusvilju koos küpsete heledate luuviljadega. -Keskmise pikkusega järelmaitset ergutavad värsked tsitrusviljad.
-Marjad on korjatud varastel hommikutundidel peamiselt Yakima Valley veiniaedadest ning jahedama kliimaga Columbia Valley veiniaedadest. Osa veinist kääritatakse 18Co  temperatuuril roostevabast terasest vaatides, osa suurtes tammevaatides (60%). 65% veinist areneb 5 kuud väiksetses prantsuse tamme vaatides, millest 10% on uued vaadid.

Veini soovitus

Grillitud koorikloomad ja punane kala, ahjus küpsetatud kodulinnulihast toidud, pehmed laabijuustud.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna 10 – 12 Co, veidi avarama kujuga Burgundia tüüpi veiniklaasidest, võib enne serveerimist aereerida. Arengupotentsiaal veinikeldris 3 – 6 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13,5 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit