Champagne Lanson White Label Sec

Päritolu

Prantsusmaa, Champagne AOP

Tootja

Champagne Lanson

Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.

Viinamarjad

5% Pinot Noir, 35% Chardonnay, 15% Pinot Meunier

Kolm peamist marjasorti Champagne piirkonnas.

Vein

Poolmagus, keskmise täidlusega ja puuviljaselt lopsakas šampanja

-Peene tiheda mullijoaga, värvilt roheka alatooniga kahvatukollane.
-Aroom keskmisest intensiivsem ja puuviljaselt mesine. Tunda üleküpsenud heledaid luuvilju, küpseid tsitrusvilju, aprikoose ja virsikuid, õunamarmelaadi ning martsipani koos võisaiaga.
-Maitse on poolmagus, keskmise täidlusega ja puuviljaselt lopsakas, kus tunda küpsetatud õunu üleküpsenud tsitrusvilju, apelsine, magusaid kollaseid ploome ja aprikoosimarmelaadi. Puuviljaselt pikka järelmaitset toetab veidi torkiv, kriidine mineraalsus.
-Viinamarjad pärinevad erinevatelt Champagne kasvualadelt, baasveini käärib roostevabast terasest vaatides ja enamus veinist on malolaktiliselt fermenteerimata. Teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 4 aastat.

Veini soovitus

Vürtsikad mereandidest suupisted, hanemaksapasteet, kreemjad hallitusjuustud, kerged puuviljadest magustoidud, jäätised ja kohupiimakoogid.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 8 - 10 Co väiksemast, sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit