Champagne Lanson Le Rosé Brut

Päritolu

Prantsusmaa, Champagne AOP

Tootja

Champagne Lanson

Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.

Viinamarjad

53% Pinot Noir, 32% Chardonnay, 15% Pinot Meunier

Kolm peamist marjasorti Champagne piirkonnas.

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega ja marjase iseloomuga roosa šampanja

-Peene tiheda mullijoaga, värvilt keskmise intensiivsusega lõheroosa.
-Aroom sirgjooneliselt marjane, tunda jõhvikat, värskeid vaarikaid ja küpseid punaseid metsamarju. Aroomilõppu lisandub veidi floraalsust.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja marjaselt elav, kus tunda värskeid punaseid sõstraid, vaarikaid, jõhvikaid ja punase koorega õunu. Järelmaitse on pikk, ühtlane ja elegantselt marjane-kriidine.
-Viinamarjad pärinevad erinevatelt Champagne piirkonna kasvualadelt, baasveini käärib roostevabast terasest vaatides, värviks on 7% ulatuses Pinot Noir sordist tehtud punaveini. Teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 4 aastat.

Veini soovitus

Lihast ja metslindudest eelroad, veise tar-tar, carpaccio, grillitud kala- ja koorikloomad. Sobib suviseks seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 8 - 10 Co väiksemast, sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, võib enne serveerimist aereerida.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit

0.2 L / kastis pudelit

0.375 L / kastis pudelit

1,5L L / kastis pudelit