Champagne Lanson Le Black Réserve Brut

Päritolu

Prantsusmaa, Champagne AOP

Tootja

Champagne Lanson

Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.

Viinamarjad

50% Pinot Noir, 35% Chardonnay, 15% Pinot Meunier

Kolm peamist marjasorti Champagne piirkonnas.

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega ja mineraalse iseloomuga šampanja

-Peene tiheda mullijoaga, värvilt kuldse helgiga sügavkollane.
-Aroom keskmisest intensiivsem, puuviljaselt tihe ja mitmekihiline. Tunda üleküpsenud heledaid luuvilju, üleküpsenud pirne ja õunu, küpseid tsitruseid koos pagarivürtsidega, röstitud kreeka pähkleid ja võisaia.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljaselt elav, kus tunda kuivatatud kollaseid luuvilju, aprikoose, õunu ja küpseid tsitrusvilju koos röstitud mandlitega. Järelmaitse on pikk ja mineraalselt puuviljane.
-Viinamarjad pärinevad erinevatelt Champagne piirkonna kasvualadelt, 70% marjadest pärinevad  1er ja Grand Cru küla aedadest. Baasveini käärib roostevabast terasest vaatides, osa veinist areneb tammevaatides, teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 5 aastat.

Veini soovitus

Griillitud kala- ja koorikloomad, seenerisotto, küpsetatud linnuliharoad ja pehmed juustud. Samuti sobib seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 8 - 10 Co väiksemast, sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, enne serveerimist soovitav aereerida.

Alkoholisisaldus

12,5 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit