Champagne Lanson Le Black Création Brut

Päritolu

Prantsusmaa, Champagne AOP

Tootja

Champagne Lanson

Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.

Viinamarjad

51% Pinot Noir, 36% Chardonnay, 13% Pinot Meunier

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega ja mineraalse iseloomuga šampanja

-Peene tiheda mullijoaga, värvilt roheka alatooniga kahvatukollane.
-Aroomis elegantselt puuviljane ja tsitruseliselt elav. Tunda õunapuuõisi, tsitrusvilju, rohelisi õunu, küpseid kollaseid luuvilju ja röstitud seemneleiba.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljaselt elav, kus tunda värskeid õunu ja tsitrusvilju, küpseid heledaid luuvilju koos avokaado ja röstitud mandlitega. Järelmaitse on pikk ja kriidiselt mineraalne ning tsitruseliselt elav.
-Viinamarjad pärinevad erinevatelt Champagne kasvualadelt, baasveini käärib roostevabast terasest vaatides, 5% veinist on arenenud tammevaadis ja 76% veinist pole malolaktiliselt fermenteeritud. Teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 4 aastat.

Veini soovitus

Sobib aperitiiviks, grillitud karploomade, koorikloomadest ja kalast valmistatud eelroogade ning küpsetatud linnulihatoitude kõrvale. Samuti sobib seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.

Serveerimistemperatuur

Jahutatult 8 - 10 Co väiksemast, sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, võib enne serveerimist aereerida.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0,75L / kastis 6 pudelit

0,2 L / kastis pudelit

0,375 L / kastis pudelit

1,5 L L / kastis pudelit

3,0 L L / kastis pudelit

6,0 L L / kastis pudelit

12 L L / kastis pudelit