Bodegas Piqueras, Gran Marius Verdejo Barrica

Päritolu

Hispaania, DO Almansa

Tootja

BODEGAS PIQUERAS SA

– 1915. aastal rajatud väike perekonna omandusse kuuluv veinikoda, mis on kasvanud tänapäeval Almansa DO üheks olulisemaks veinitootjaks.

Viinamarjad

100% Verdejo

Hinnatud aromaatne heleda kestaga marjasort Kesk-Hispaanias

Vein

Keskmise täidlusega valge vein

-Värvilt kirgas helekollane, kergelt kuldse alatooniga.
-Aroom keskmisest intensiivsem ja floraalselt puuviljane. Tunda valgeid lilli, küpseid tsitruseid, küpseid kollaseid puuvilju, melonit, kollast õuna ja magusaid pagarivürtse.
-Maitse on keskmise täidlusega ja kuiv ning puuviljane, kuhu lisandub veidi pagarivürtse, ahjuõunu ja kuivatatud tsitruskoori. Järelmaitse pikk, tsitruseliselt elav ja ürdiselt puuviljane.
-Viinamarjad on korjatud 950 meetri kõrgusel merepinnast asuvatest lubjakivise pinnasega Finca Los Timonarese veiniaiast, vein kääritatud metsiku pärmiga ja arenenud 2,5 kuud väikestes, kergelt röstitud prantsuse tamme vaatides sademel ning peale seda arenenud roostevabast terasest vaatides pärmisademel 6 kuud.

Veini soovitus

Sobib grillitud mereandide, vähiliste, röstitud ja grillitud kalaroogade, mereandidest risottode ja paellade juurde, pehme juust

Serveerimistemperatuur

Jahutatult, 8 – 10 Co, Bordeaux-tüüpi väiksemast veiniklaasist, arengupotentsiaal veinikeldris 1 – 3 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13,5 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit