Bodegas Piqueras, “El Picoteo“ White Organic

Päritolu

Hispaania, DO Almansa

Kuiva kliima, lubjakivise pinnasega Hispaania veinipiirkond Castille La Mancha maakonnas. Piirkonnas tehakse moodsaid punaveine ning kergeid ja aromaatsed valgeid veine.

Tootja

BODEGAS PIQUERAS SA

– 1915. aastal rajatud väike perekonna omandusse kuuluv veinikoda, mis on kasvanud tänapäeval Almansa DO üheks olulisemaks veinitootjaks.

Viinamarjad

Sauvignon Blanc & Verdejo

Aromaatsed heleda kestaga marjasordid Vahemere äärsetes veinipiirkondades.

Vein

Kuiv, aromaatne ja puuviljase iseloomuga kerge valge vein

-Värvilt madala intensiivsusega, roheka helgiga kahvatukollane.
-Aroom on keskmisest intensiivsem, aromaatne ja floraalselt puuviljane. Tunda küpseid troopilisi puuvilju koos värskete tsitrusviljade ja ürtidega, lisaks veidi rohusust ja mustsõstra lehepungi koos värskete õunte ja pirnidega.
-Maitse on kerge ja kuiv, puuviljaselt värske hea tsitruselise happega. Tunda värskeid tsitrusvilju, laimi ja sidrunit, rohelisi õunu ja karusmarju koos kerge mineraalsuse ja värskete ürtidega. Järelmaitse värskelt puuviljane ja tsitruseliselt elav.
-Viinamarjad on kasvatatud orgaanilise põllumajanduse printsiipe järgides merepinnast 800m ja kergemal asuvatest jahedatest veiniaedadest. Vein kääritatakse madalal temperatuuril roostevabast terasest vaatides, malolaktiliselt ei fermenteerita ja tammevaate veini valmistamisel ei kasutata.

Veini soovitus

Sobib aperitiiviks, suviseks seltskonnaveiniks, kalast ja karploomadest valmistatud eelroogade ja suupistetega, mereandidest risottode ja paellaga, ahjus küpsetatud valge kala ja värskete juustudega.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 7 - 9 Co, Bordeaux tüüpi väiksematest veiniklaasidest, juua värskelt, arengupotentsiaal veinikeldris 1 – 3 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

12 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit