Bodegas Piqueras, “El Picoteo“ Rosé Organic

Päritolu

Hispaania, DO Almansa

Tootja

BODEGAS PIQUERAS SA

– 1915. aastal rajatud väike perekonna omandusse kuuluv veinikoda, mis on kasvanud tänapäeval Almansa DO üheks olulisemaks veinitootjaks.

Viinamarjad

100% Syrah

Syrah on levinud tumeda kestaga marjasort Vahemere äärsetes veinipiirkondades.

Vein

Kuiv, keskmise täidlusega ja marjase karakteriga kuiv roosa vein

-Värvilt keskmisest intensiivsem, lõheroosa.
-Aroom on keskmise intensiivsusega, veidi floraalne ja marjaselt elav. Tunda sireliõisi, värskeid punaseid marju, kirsse, vaarikaid ja maasikaid koos verigreibi ja punase apelsiniga.
-Maitse on kuiv, keskmise täidlusega, peegeldades hästi veini aroomi. Tunda punase viljalihaga tsitrusvilju, küpseid punaseid marju, kirsse, punaseid sõstraid ning veidi torkivat piprast vürtsikust koos kergete marjatanniinidega.  Järelmaitse on keskmise pikkusega ja marjaselt lopsakas.
-Viinamarjad on kasvatatud orgaanilise põllumajanduse printsiipe järgides ja käsitsi korjatud. Marjakesti leotatakse viinamarjamahlas 12 tundi, ja seejärel kääritatakse vein madalal temperatuuril roostevabast terasest vaatides. Tammevaatides veini ei arene.

Veini soovitus

Sobib eelroogades ja suupistete juurde, tapas, toorsingid, salaamiviilud koos grillitud juurviljadega, koorikloomadest pasta ja ahjus küpsetatud linnulihatoitude juurde, hea suvine seltskonnavein.

Serveerimistemperatuur

Jahutatuna, 7 - 9 Co, Bordeaux tüüpi väiksematest veiniklaasidest, juua värskelt, arengupotentsiaal veinikeldris 1 – 3 aastat, arvestades viinamarjade korjeaastat.

Alkoholisisaldus

13 %

Maht

0.75L / kastis 6 pudelit