Spiegelau

 

Liviko on aastast 2015 ametlik Spiegelau klaaside esindaja Eestis. 


Spiegelau on enam kui viie sajandi pikkuse ajalooga Saksamaa klaasitootja. Klaasivabrik on nime saanud väikese Spiegelau külakese järgi Baierimaal. Spiegelau klaasivabriku nime mainitakse ajaloos esmakordselt 1521 aastal kui Erasmus Mospurger jätab klaasivabriku testamendiga oma pärijatele.

16 saj valmistas Spiegelau klaasivabrik peegleid Euroopa kuningakodadele ja aadlikele ning 1845 aastal hakati tootma väikseid pudeleid parfüümidele.

20 saj alguses tehas renoveeriti põhjalikult ning 1926 võeti omaniku Fritz Pretzfelder poolt kasutusele tehase tänapäevane nimetus Kristallglasfabrik Spiegelau GmbH. Aastast 2004 kuulub Spiegelau koos teiste kuulsate klaasibrändidega - Riedel, Nachtmann - Riedel Glass Work gruppi.


Spiegelau klaaside valmistamisel on kombineeritud sajandite pikkune klaasi valmistamise traditsioon koos parima ja kvaliteetseima Baierimaal kaevandatud kvartsliivaga, mis annab klaasidele kristallselge ja värvitu läbipaistvuse. Spiegelau klaasitehases toimub uute klaaside välja töötamine alati koostöös oma ala professionaalidega ning esimesena maailmas hakkas Spiegelau tooma spetsiaalseid õlleklaase koostöös Sierra Nevada ja Dogfish Head väikeste käsitöö õllepruulikodadega. Selle tulemusel lisandusid valikusse õlleklaasid IPA, Weissbier ja Stout tüüpi õlledele, mis võitsid 2015 aastal Euroopas RedDot disaini auhinna.


Õige klaasi valik igale joogile tagab parima maitseelamuse!

 

Klaaside valikuga saate lähemalt tutvuda: liviko.ee/tooted/klaasid/